Haber Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

En şık 10 modern oda dekorasyon önerileri

0 1

Yatak odası dekorasyonu, yaratıcılığı keşfetmek ve her şeyden önce konfor sağlayabilmek bir alan inşa etmek için kişisel özel bir alandır. Rustik, şık, odunsu, plajlı veya hatta doğal olabilir. Mükemmel bir oda oluşturmak için bol miktarda şık ev dekorasyonu vardır ve günlük oda dekoru, söz konusu süslemelerden tasarruf etmenin harika bir yolu olabilir.

Yatak odası, oturma odası, çocuk odaları veya misafir odası için olup olmadığı önemli değil, dekor fikirleri sizlerle hayat buluyor. Sadece odanız için kişiselleştirilmiş bir öğe alacak, ama aynı zamanda eğlenceli ve yaratıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Denemeye değer on önemli oda dekor fikirlerini sizinle paylaşmaktan grurduyarız.


 

10 numara yatak odası ip ucu

Gökkuşağı, gökyüzünde neşe ve doğal bir sakinliğe ilham veren büyülü oluşumlardır. Geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak kendi gökkuşağınızı yapabilir ve bu etkiyi yakalayabilirsiniz.

Gökkuşağı projesi için, makas, kutu kesici, cımbız, artık kullanımda olmayan plastik kutular ve renkli kalıcı işaretleyicilere ihtiyacınız olacak. Plastik kutulardan birkaç Daire kesin ve bir kenara koyun. Bu daireler üzerinde renkli işaretleyiciler kullanın.

Ayrıca bir halka hazırlamanız gerekir; geri dönüştürülmüş herhangi bir kapak veya halka işinize yarayacaktır. Halka üstüne ve cep asmak için onları bir arada tutmak için tutucu. plastikler çevresinde delikler açmak için bir emniyet pimi kullanın ve her daireden bir iplik geçirin.

Gökkuşağının güzel renklerini göstermek için için cep telefonunuzun ışığından faydalanarak güzel anlar yakalayabilirsiniz.


9 numara

Geometrik yatak başlığı yapımı;

Kendi başlığınızı yapmak için harika bir projedir aynı zamanda hafta sonlarını da değerlendirmiş olacaksınız. Bu yapacağınız iş ise sizi daha değerli hissettirecek, aynı zamanda ise yatak odası için bir odak noktası oluşturulmuş olur. Bazı köpük levhalar, bir köpük kesici, ince kum zımpara kağıdı veya zımpara bloğu, bir kıstas, bir spatula, akrilik boyalar, montaj kareleri ve bir fırça size gerekli olan malzemelerdir.

Köpük tabakaları farklı geometrik desenlere kesin, daha sonra yüzeylerini zımpara kağıdı veya ince kum zımpara kağıdı kullanarak pürüzsüz hale getirin.

Yaptığınız şekilleri kaplamadan önce akrilik boyayı bir spatula ile düzgün bir şekilde karıştırın. Bu desenleri boya seçiminizi kullanarak renklendirin, ardından montajdan önce kurumasını bekleyin.

Yatak odası, oturma odası ya da mutfak için bunu kullanın. Düzensiz şekiller duvarınıza sanatsal bir görüntü verecektir.

Yatak başlıkları, odanın en önemli noktası haline gelecektir. Bu yapılan işlem herhangi bir yatak odasına mükemmel bir hava katacaktır.,


8 numara

Oda duvarlarını sevdiklerinizle renklendirmeye ne dersiniz. Boş duvarlar ise resimler için mükemmel bir tuvaldir. Resim çerçevelerini çivilemenize veya duvara zarar verebileceğinden montaj bandı kullanmanıza ve farklı renkli bantlar kullanarak duvarınıza dekor yapmanıza izin verilmiyorsa. En sevdiğiniz fotoğrafları odanıza asmak için ressam bant, washi bant, çift taraflı bant, elektrik bandı ve benzerlerini kullanın. Bu sayede son derece basit malzemelerle duvarlarınızı süslemiş olacaksınız.


7 numara

Oturma odanızı daha zevkli ve beğenilir hale getirmek için, kanepenizi ve sandalyelerinizi süsleyen yastıklarla güçlendirin.

Alanı aydınlatmak için dekoratif bir kumaş seçmenin yanı sıra, biraz yetenek ekleyin. Payetler, patchwork ve diğer aksesuarlar sıcak tutkal tabancası kullanılarak eklenebilir. Eğlenceli bir görünüm için kenarlarda dikiş veya tığ işi ponponları deneyin. Yastıklarınıza bazı şık püsküller ekleyerek  şık görünüm elde edin.

Oturma odanızdaki yastıklar üzerinde çalışmak, alanı canlandırmak için gerekli olan tek adım olabilir. Evinizin tamamını yenilemekten daha ucuzdur ve evinizi kişiselleştirecekdir.


6 numara

Kumaş duvar dekoru, bazı ucuz tasarruf mağazalarından temin ederek odalarınızın canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Çoğu zaman, bir evde boş bir duvar var. Yatak odasında, mutfakta, oturma odasında veya diğer yerler de olabilir. Kumaşları duvar sanatına dönüştürmek kadar basit bir şey, alanınızı daha ilginç hale getirmek ve bütçeye çok zarar verecek hale gelmeden yapılabilir.

Bu renkli dekoru yapmak oldukça kolaydır. Duvarınızda görmek istediğiniz bazı monte edilmiş tuvaller ve kumaşlar satın alın. Kumaşı çerçeveli tuvallerden biraz daha büyük kareler halinde kesin. Kumaşı bu boş tuvallerin her birine zımbala. Herhangi bir düzensizliği veya kırışmayı önlemek için kumaşın gerildiğinden emin olun.

Bu proje, temiz ve profesyonel görünürken evinizi kisişelleşmesine yardımcı olur.


5 numara

Yerel nalburdan ücretsiz olarak elde edilen paletler yardımıyla kendi rustik dekorunuzu yapmak mümkündür. Palet panoları, çok yönlü oldukları için mobilya parçaları oluşturmak için montajı kolay ve ucuz bir yoldur. Yatağınız için bir başlık olarak kullanmak veya birini açık oturma alanına dönüştürmek için bir duvara monte edebilirsiniz.

Bir sehpa oluşturmak için, 2 palet tahtasına ihtiyacınız var. Paletin pürüzlü kenarları varsa, parçayı oluşturmadan önce zımpara kağıdı ile pürüzsüz hale getirin.

Paletin görünümünden memnun san, vida veya çivi kullanarak palet panoları birleştirmeye başlayın. Paletin boyanması veya boyanması profesyonel ve güzel bir yüzey oluşturur, ancak rustik bir görünüm için boş alanlar bırakabilirsiniz. Sprey boya paleti ile benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

 


4

Eski ürünleri yeni projelerle harika görünümlere dönüştürebilirsiniz. Örneğin eski bir dünyayı ele alalım. Sadece tavan veya Bodrum  alanlarında çürümeye bozulmaya bırakmamalısınız. Onları gün yüzüne çıkarma vakti geldi.

Adından da anlaşılacağı gibi, bir kara tahta küre ev veya yatak odası için kullanışlı bir ektir. Kara tahtaya yazın, silin ve tekrarlayın. Bazı kara tahta boya satın alın ve tüm dünyayı boyayın, ama eski özelliğini korumaya özen gösterin. Kullanmadan önce kurumaya bırakın.

Bu eşsiz parçayı oturma odasında veya mutfağınızda sergileyebilirsiniz.


3 numara

Odanız için en basit dekoru Gözden kaçırmamaya dikkat edin. Daha karmaşık projelerle uğraşmaya henüz hazır değilseniz, mevcut alanınızı yenilemek ve kişisel alanlarınıza dönüştürmek için kolay bir seçenek, yatağınızın ve diğer mobilyaların altına uyan büyük bir halı elde etmektir.

Halılar, doğru renkli ve dokuları düşündüğünüz ve seçtiğiniz sürece halıların üzerine yerleştirilebilir. Birlikte kesebileceğiniz ve dikebileceğiniz eski tişörtleri kullanarak kendi başınıza bir halı yapabilirsiniz.


2 numara

Kara tahta küresinin yanı sıra, küreler içeren farklı bir proje ise havada asılı bir küre oluşturmaktır. Bu dekor minimalist bir oda veya sınırlı taban alanına sahip bir oda için mükemmeldir. Hava küreleri yatak odanıza benzersiz bir stil sunar ve en iyi tarafı ise, inşa edilmesi kolay olmasıdır.

Bu görevi tamamlamak için balonlara ve mod podge’a ihtiyacınız olacak. Mod podge’a bir dize batırın, ardından şişirilmiş bir balonun etrafına sarın. Dize biraz kuruduktan sonra, balon sayesinde. Yatak odanızın, oturma odanızın veya küçük bir şeye ihtiyaç duyan herhangi bir alanın köşesinde yapılandırılmış bir sanat eseri bırakmış olacaksınız. Odayı canlandırmak için farklı renkli iplikler kullanabilirsiniz.


1 numara

Burada ise parıltılı kavanozlar kadar basit bir şey yapmak oldukça iyi olacaktır, çünkü bunlar ucuz ve kullanımı oldukça kolay ve mükemmeldir. Bu basit kullanım çözümleri ile şifoniyerinizde makyaj fırçalarının şık bir görüntü almasını sağlayabilirsiniz.

Kullanılmayan kavanozlar varsa, bunları örtü ile örtün ve bunları depolama kavanozları olarak kullanın. Önce cam üzerine biraz tutkal uygulayarak seçtiğiniz parıltılı renkli ürünleri üzerine yapıştırınız. Tüm kavanozun etrafına ekleyin, ardından tutkalın kurumasına izin verin. Bu benzersiz proje hızlıdır, ayrıca makyaj veya mücevherleri saklamak için eğlenceli ve parlak bir yol sağlar.

Farklı bir etki için, ürünleri eklemeden önce şekiller oluşturmak için tutkal kullanın.

Alanınızı daha keyifli ve benzersiz bir deneyim haline getiren birçok dekor fikri var. Hafta sonu, kendinizi herhangi bir  projeye adamak mükemmel olacaktır. Bu yatak odası için hazırlanan projeler uzmanlık ve yüksek bütçe gerektirmez.

Basit bir şeyden daha karmaşık görevlere kadar, her zaman alanınızı kişiselleştirecek ve canlandıracak bir proje var. Yatak odasında, oturma odasında, mutfakta, Yurtta veya misafir odasında olsun, bu tren fikirlerin göz alıcı hale gelmesi tamamen sizin elinizdedir. Bir sonraki farklı projede görüşmek üzere.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.