Haber Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Evinizin daha düzenli olması için Çamaşır Odanızı Banyonuz ile Birleştirin

0 4

Evinizdeki dağınıklığı düzeltmek için hiç çamaşır odanızı banyonuz bir araya getirmeyi düşündünüz mü? Günümüz evlerinin metrekaresinin çok az olduğunu düşünürsek özellikle her santimetre karelik alanın önem kazandığı metre karesi küçük olan evler için bu ikisini bir araya getirmek pek de kötü bir düşünce olmayabilir diye düşünüyoruz.

Tabi ki evde yığılmış kirli çamaşır için farklı bir odanız yoksa, çamaşır makinesi ve kurutma makinenizi ya da çamaşır kurutma apar atınızı banyoya yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Bu makalemizde sizlerle bunun çok daha kolay olduğunu ve banyonuzun içinde bu olmasını istediğiniz çamaşır odanızı nasıl kombine edeceğinizden bahsedeceğiz.

Ev Dekorasyonu için Yaratıcı Fikirler 2020

Evinizde yer alan küçük çamaşır odanızı pratik çözümlerle buluşturun

Bununla ilgili fazlası ile değişik sorular aklınıza gelebilir. Evinizin metrekaresi küçük olmasından dolayı çamaşır maki banyomda nereye koyacağım? Hatta nereye saklayacağım? Kurutma makinemi gözden çıkarmam mı gerekecek? Hadi bunların cevaplarını hep birlik de bulmaya çalışalım!

Çamaşır makinenizi gizlemenin en iyi yöntemi, çamaşır maki-nası banyo tasarımına dahil etmek olacaktır. Makinenizi özel bir alana koymak için özel tasarlanmış bölmeli dolap yaptırmanızı çok harika olacaktır.

Evinizin küçük olmasından dolayı bazen kurutma makinenizi ne yapacağınızı bilemeyebilir ya da hem çamaşır makinesi hem de kurutma makinesi olan ürünlerden almak zorunda kalabilirsiniz. Tabi ki ev almadan önce beyaz eşyalarınızı almadı iseniz, piyasada bulunan en küçük ebatlı modeli satın almanız sizin açınızdan çok iyi olacaktır.

Evinizin metrekaresi büyük ve banyo içinde ayrılan alan oldukça büyük ise, özel tasarım yaptırırken rafları çoğaltabilir ve onun yanı sıra tezgahta planlayabilirsiniz. Bu sayede temiz kıyafetlerinizi uygun yerlere koymanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Tabi ki eviniz küçük ve banyo için ayrılan alan da oldukça küçük olacaktır ve böyle bir durumda çamaşır makinanızı ise lavabonun alt kısmına yerleştirmek ve yanı sıra sürgülü bir kapak yaptırarak oldukça iyi olacaktır. Bu, dar alanlarda en kullanışlı seçeneklerden biri olmaktadır.

Eğer ki her ikisini bir arada yapan bir çamaşır makinanız yok ise kurutmak için çamaşırları bir yere asmak gerekecek. Burada birinci kural ise banyo içine portatif bir mekanizma almak. Daha sonra ise asmış olduğunuz çamaşırların kuruması için banyonun iyi havalandırılması gerekmektedir. Tabi evdeki diğer bireyler bu konuda sıkıntı yaratmazlar ise. Çoğunlukla balkonlu evlerde çamaşır telleri evlerin olmazsa olmazlarındandır.

Evinize alacak olduğunuz çamaşır teli çeşitlerini bir inceleyelim…

Ev içinde kullanılmak üzere tasarlanan çok farklı çamaşır teli yer almaktadır. Bu türlerden birçoğu ise banyo içi için tasarlanmıştır.

Çevremize baktığımızda en çok kullanılan modelleri direk gözümüze çarpmaktadır. Bu sayede en kullanışlı olanını satın alabilirsiniz.

Katlanır ve hareket edebilen çamaşır teli: evin farklı alanlarına yerleşe bilen özellikle tavan ve duvarlara yerleştirmek için uygundur. Bu sayede her bir tel birbirinden bağımsız biçimde hareket eder bu sayede kullanması oldukça basit ve iyi olur.

Bağımsız olarak çıkarılabilir teller: Bu ürünlerin kurulumu kolaydır ve evin herhangi bir yerin delinmesi gerekmez. Bu ürünlerin ana çerçevesi çıkarılıp uygun bir yere konulabilir.

Çok kullanışlı olan fazladan telleri olan: evin en uygun yerine monte edilir ve havlular için yerleştirilmiş olan tellere oldukça benzerdir. Evde çok fazla alan kaplamaz.

Balkonlarda kullanılan çamaşır ipi: bu ürünler balkonlarda uygun yerlere gerilerek asılır ve kurulum sırasında oldukça gerginleşir çok da sağlam olurlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.