Haber Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Gerçek bir bebek gibi uyumanıza yardımcı olacak 7 Yatak Odası dekor ipuçları

0 3

Seni bilmem ama daha iyi uyumanın ipuçlarını geri çevirecek biri değilim. Bu yüzden, günlerinin çoğunu yorgun geçiren bir grup için en uygun ortamı yaratmada uzmanlaşmış birinden bazı yatak odası dekorasyon tavsiyesi alacağım diye düşündüm! Bebekler için tasarlanmış kişiselleştirilmiş bir çevrim içi uyku eğitim programı olan Owlet’s Dream Lab’ın kurucularından Jordan Monroe, her gece bir bebek gibi uyumak için elinizden gelenin en iyisini yapabilmeniz için benimle nihai uyku alanını nasıl kuracağınıza dair ipuçlarını paylaştı. Bu fikirleri sizlerle paylaşmak istedim, dikkatinizin kaymasına neden olan birçok nedenler vardır. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için birçok mobilya ve stratejiler de yetişkinler içinde geçerli olacaktır!

 

Ortamı karartmak gölgelemek oldukça iyi olacaktır.

Karanlık bir oda, yaşınız ne olursa olsun uygun uyku sahnesini ayarlamak için gerçekten çok önemlidir. Bu süreçte anahtar rolü almaktadır? Mümkün olduğunca çok doğal gün ışığını engellemek, bu da alarmları susturmak çok ama çok önemli bir olaydır. Uyumaya çalışan yetişkinler kadar uyuklayan bebekler içinde büyük bir sorun olabilir. Odalarda, tüm ışığı engelleyen karartma tonları veya karartma penceresi kullanmak çok daha iyi olacaktır. Bununla birlikte, tüm stiller eşit olarak oluşturulmaz. Odalar,” tipik olarak, pencere çerçevesinin içine monte edilebilen bir karartma gölgesi en iyisidir ” diyor. “Pencerenin yerine pencerenin üzerine monte edilen gölgeler, daha fazla ışığa izin vererek ve uyku düzeninizi bozabilir.”

Şu anda yeni perdelik veya tonları göze alamazsanız, uyku düzenini denemek için ucuz bir perdelik kesmek işe yaraya “Bu aptalca gelebilir, ancak bu tür tonlara sahip değilseniz, ışığı gerçekten engellemek için siyah çöp torbalarını ressamın bandıyla asmanızı öneririz ” bilir diyor.

 

Sevdiğiniz bir müzik dinletisi sizin için oldukça iyi olacaktır.

Mümkün oldukça tv ekranlarından ve yüksek gürültülü alanlardan uzak durmanız sağlıklı bir uyku için oldukça önemlidir. Eğer ki yine de bir şeyler dinlemek istiyor iseniz su sesi veya kuş sesleri, ney sesi gibi dinlendirici şeylerin dinlenmesi oldukça önemlidir.

Nefes alabilen çarşafları tercih etmek oldukça önemlidir.

Uzmanlara göre, yatak takımınızın rengi veya deseni kumaş kadar önemli değil. Yumuşak ve gece boyunca rahatça uyumanızı sağlayacak bir yatak takımı almayı unutmayın. Uzmanlar,” genel olarak, pamuklu, nefes alabilen, yumuşak, yıkanması kolay ve pek çok stil ve renkte mevcut olduğu için bebekler gibi uyumanızı sağlayacaktır” diyor.

 

 

Duvar rengi kendiniz için avantaja çevirin

Duvar rengi mutlaka uyumak için doğrudan bir korelasyona sahip olmasa da, uzmanlar serin maviler ve yeşiller, griler gibi sakinleştirici renklerin yatak odaları için ideal olduğunu söylüyor. “Bir bebeğin odasındaki ve bir yetişkinin yatak odasındaki amaç, rahatlama ve uyku için elverişli sakin bir atmosfer yaratmaktır ” diyor.

Parlak turuncu veya yüksek oktanlı pembe gibi neonlardan ve diğer enerjik tonlardan kaçınmak muhtemelen en iyisidir. Sonuçta, yatak odanız sizin sağlığınız için çok iyi olacaktır. Yani sen sadece uyuyup kalkmak için değil kaliteli bir uyku için bütün ortamı düzenli hale getirmeniz oldukça önemlidir.

Bebekler için nasıl dekore ediliyor ve renklendiriliyor ise aynı şey yetişkinler için de geçerli. Son zamanlarda oldukça popüler olan keten veya ipek çarşaflara geçiş yaptıysanız, bir fark edip etmediğinizi görmek için biraz klasik gelebilir ama pamuklu ve örgülü malzemelere geri dönmeyi deneyin.

 

Mavi ışığa güle güle deyin

Uzmanlar,” herhangi bir ışık uykuyu bozabilir ” diyor. “Ama özellikle mavi ışığı engellemek oldukça önemli. Mavi ışık son zamanlarda oldukça popüler oldu ve Evet, televizyonlar evinizde mavi ışık oldun diyor, telefon ekranı hatta beyaz gece ışıkları uyku bozabilir, beyninizi doğru “uyku” hormonları yerine “uyanık” hormonları üretmeye ikna edebilir.

Uzmanlar” bunu çözmenin en iyi yolu, güneş battığında tüm ışıkları ve ekranları kapatmak değil, bunun yerine mavi ışıkları engelleyen gözlükleri takmak ” diyor. “Güneş batarken onları takarsanız, uykuya dalmanın ve uykuda kalmanın daha kolay olacağını fark edebilirsiniz.”

Bununla birlikte, herhangi bir nedenle gece boyunca bir ışığa ihtiyaç duymak zorunda kalırsanız, burada bir bebekten ödünç almak ve bir gece lambası kullanmak en iyisidir. Yumuşak bir parlaklık yayan küçük bir şey en iyisidir.

 

Yumuşak ve Örgülü battaniye deneyin

Bu, bebekler ve kreşler için gerçekten geçerli değildir, ancak biraz araştırmak gerekirse, insanların ağır ve delikli ve örgülü bir battaniye kullanmak daha iyi uyuduğunu göstermiştir. Bilim adamları hala bu fenomeni tam olarak anlamaya çalışırken, kesinlikle yatmadan önce örgülü ve yumuşak bir battaniye ekleyebilirsiniz. Yetişkin kalkınca kendini çok uykusuz hissediyor.

Gün boyu yatağınızın ucunda oturan iyi görünecek bir şey arıyorsanız, açık örgü konstrüksiyonlu el yapımı stilleri arayın. Onlar da en nefes alabilen bir malzemelerden yapılmıştır.

Oda Sıcaklığı da sağlıklı uykuda oldukça önemlidir. Hadi şimdi oda sıcaklığını ayarlayın

Uzmanlara göre, herkesin vücut ısısı uyku sırasında her gece birkaç derece düşüyor. “Ama hepimiz farklıyız, bu yüzden sizde size uygun sıcaklık da uyumak zorundasınız” diyor. Ulusal uyku Federasyon

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.