Haber Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Klasik Ofis Dekorasyonları Nasıl Olmalı

0 12

Klasik ofis dekorasyonları verimli, konforlu ve şık çalışma alanları oluşturabilmeniz için harika seçenekler barındırır.  Klasik ve geleneksel, 19. Yüzyıldan esintiler taşıyan dekoratif ofis dizaynları, şekil, kullanılan ahşap malzeme, ve boyutları ile her çeşit ofis ve iş yeri için uygun olarak üretilir.

Bir şey klasikse her döneme hitab eder. Her zaman modadır ve her zaman değerlidir. Bazı insanlar klasik olanı tercih eder. Giyimde , arabada ve elbette dekorasyonda. Klasik severler için ofislerini de bu tarzda dekore etmek adeta bir ihtiyaçtır.

Klasik ofis mobilyalarına göz attığımız zaman öncelikle büyük ahşap masalar ve kütüphaneler göze çarpıyor. Kullanılan ahşap çoğunlukla ceviz , gürgen ya da ıhlamurdur. Özellikle masif masalar göz kamaştırır çünkü görkemli ayakları ve oymaları ile klasik çalışma masaları tek başlarına bile bize çok şey anlatır. Ofis dekorasyonlarında klasik tarzı tercih edenler zaman zaman aile yadigarı parçaları da ofislerinde kullanmak isterler. Bu bazan bir masa , bazan bir kitaplık bazan da bir sandalye olabilir.

Klasik tarzdaki ofis mobilyalarında deri vazgeçilmez bir döşeme malzemesidir. Çoğunlukla kahverengi ama zaman zaman da siyah deri koltuklar bu güzel masalara ve kitaplıklara eşlik eder.

Klasik ofis dekorasyonları yapan firmalar , çalışma masaları için birbirinden şık abajurları da sıkça kullanıyorlar. Özellikle gerçek bir klasik olan yeşil kütüphane abajurları hem çok işlevseldir hem de çok keyifli.

Klasik ofislerin en güzel detaylarından birisi de elbette güzel halılardır. Kırmızı ve lacivert renklerin hakim olduğu el dokuması halılar masif mobilyalarla tam bir uyum içinde olur.

Perdelerde kesinlikle kadife kullanılır. Temizlenmesi çok kolay olmasa da , klasik severler için bunun pek de bir önemi yoktur.

Bu tarzda nostaljik duvar kağıtlarına da sıkça rastlayabiliriz. Ayrıca bu ofislerin duvarlarını bir çok tablo süsler ki bunların bir kısmı yine aile yadigarı ya da aile büyüklerinin tablo ya da resimleri olabilir.

Belki her zevke hitap etmez ama , klasik ofisler varlıklarıyla daima iş hayatının ince zevki olmaya devam edecekler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.