Haber Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Odanızı Tasarım İle Büyük Gösterin

0 10

Yatak odasında vakit geçirmeyi sevenlerdenseniz ve odanız size dar geliyorsa aşağıda belirttiğimiz maddeleri odanızda uygulayarak, odanızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ben yatak odamı sadece uyumak için kullananlardandım. Sebebi ise yatak odamın ancak uyumaya yetecek kadar büyük olmasıydı. Bu yüzden rüyalarımı bile sığdırmakta zorlandığım yatak odamı geniş göstermek için pek araştırmalara başladım. Siz de yatak odanızı günün sonunda rahatlayacağınız ve iyi hissedeceğiniz bir vahaya çevirmek istiyorsanız vereceğim önerilere kulak verin.

1- Ortalığı Toplayın
Ortalıkta çok fazla eşyanın olması odanızı dağınık ve sıkışık gösterecektir. Özellikle küçük eşyaları ortadan kaldırın. Küçük eşyalar büyük eşyalarınıza oranla daha çok gözünüzü yorar.

2- Doğru Yatak SeçinYatağınız, yatak odanızı yatak odası yapan ana parçadır.Küçük odanızda büyük boy bir yatağınız var ise odanızın küçük ve dağınık görünmesi kaçınılmazdır.

3- Tavanı hafife almayın
Bugüne kadar tavana bakmak pek aklınıza gelmemiş olabilir. Oysa yatak odanızın tavanını açık bir renge boyayarak odanıza 5. Bir boyut ekleyebilirsiniz..

4- Kişisel Bir Köşe Yaratın
Siz de benim gibi yatak odanızı sadece uyumak için kullanmak istemiyorsanız odanıza kişisel detaylar ekleyin. Küçük bir lamba ve sandalye ile rahatlatıcı bir okuma köşesi hazırlayabilirsiniz.

5- Depolama alanları yaratın
Odanızın ortasında duran çamaşır sepetiniz odanızın küçük ve dağınık görünmesinin bir numaralı sorumlusu. Eğer odanızda çok fazla kutu, sepet, raf varsa mümkün olduğunca dolap içi ve baza gibi yerlerde saklamaya özen göstermelisiniz.

6- Doğru renkleri seçin
Çok renkli bir kişiliğe sahip olmayabilirsiniz ancak küçük yatak odanızı da koyu bir renge boyamak odanızı iyice küçük gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.